Mějte pod kontrolou své zaměstnance

on . Posted in Obecní záležitosti

Sledování zaměstnanců v kontextu s dodržováním firemních nařízení v rámci včasné docházky nebo povinných přestávek je velmi vhodné, nicméně tato agenda bez elektronických pomocníků je velmi složitá. Klasické "píchačky" dnes najdete jen velmi zřídka. Abychom předešli podvodům vynalézavých zaměstnanců se docházkové systémy zdokonalily na takovou úroveň, že jsou velmi sofistikované a ničím neomezují zaměstnance, mnohdy stačí přiložit otisk prstu nebo čip.

Ukázněte řidiče zpomalovacím prahem

on . Posted in Obecní záležitosti

Jelikož je celosvětovým trendem a cílem různých dopravních studií a vizí snižování počtu úmrtí při dopravních nehodách, provádějí se všelijaké opatření, které mají za účel právě toto číslo snížit. Mnohé z těchto opatření jsou instalovány do automobilů v podobě bezpečnostních asistentů a systému, jiné jsou čistě legislativní, například snižování maximální povolené rychlosti nebo zákazy předjíždění. Když se budeme držet oné rychlosti, dodržet ji je opravdu velký problém, mnohé řidiče ani nezastaví tučné pokuty za nedodržení. Opravdu účinným řešením je tzv. zpomalovací práh neboli retardér, který při najetí v nevhodné rychlosti může způsobit poškození náprav vozidla.

Teleskopické plošiny

on . Posted in Obecní záležitosti

Nejprve by bylo vhodné si vysvětlit, co vlastně znamená slovo "teleskopický". V jedné konotaci je teleskopické považováno to, co je viditelné pouze dalekohledem, například hvězdy na obloze. Frekventovanější význam je pak pro teleskopické zařízení vnímáno jako "výsuvný" či "zasouvací". Teleskopické plošiny se pak dají přeložit jako vysokozdvižné plošiny. Tyto plošiny mají maximální pracovní výšku až 22 metrů! K čemu se dají využít? Zejména k montážím ve větších výškách jako jsou pouliční osvětlení nebo jakékoliv jiné osvětlení. Pro bezpečnostní účely mají dostatek teleskopických plošin v zásobě Hasiči ČR. Samozřejmě tyto plošiny najdou uplatnění taktéž ve stavebnictví, když není po ruce lešení. Navíc na revitalizaci fasád není možné stavit lešení, které by fasády mohlo poškodit. Největším výrobcem plošin v ČR je firma INREKA!

Kde sportovat

on . Posted in Obecní záležitosti

V současné době se města a obce snaží nabídnout nejen svým obyvatelům, ale také návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Velmi žádaným zázemím pro sporty je víceúčelové hřiště, které nabízí perfektní podmínky pro celou řadu míčových her. Na hřišti si můžete zahrát tenis, kopanou, volejbal, basketbKal, nohejbal a mnoho dalších her. Hřiště uspokojí nejen školáky, kteří si chtějí užít zábavu s míčovými hrami, ale také dospělé, kteří potřebují trénovat.
Firma Gold Return s.r.o. je specializovaná společnost, která se na oblast sportovních hřišť a víceúčelových areálů zaměřuje. Klade důraz na moderní technologie a ke své práci využívá vysoce kvalitní materiály. O realizaci se starají kvalifikovaní odborníci, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti. Víceúčelové hřiště může stát brzy již ve vaší obci.