Jak vybrat vánoční dárky pro děti?

on . Posted in Obecní záležitosti

Pro rodiče většinou Vánoce neznamenají čas klidu a pohody, ale čas příprav, stresu s nakupováním a schováváním všeho nakoupeného před dětmi. Co tedy dětem koupit a jak vybrat ty nejvhodnější dárky?

1. DOPIS JEŽÍŠKOVI

Prvním krokem a také velkým pomocníkem je dopis Ježíškovi. Buď jej můžete napsat společně nebo se nechat překvapit, co samy vymyslí, a jen si dopis opatrně vezmete z parapetu, kam ho pro Ježíška děti položí. Napsat jej dohromady možná dá trochu víc práce, na druhou stranu vám to umožní zjistit více detailů o vysněném dárku.

2. O ČEM MLUVÍ

Určitě to znáte, dítě přijde ze školy a týden nemluví o ničem jiném než o tom, že Tomášek z vedlejší třídy má nové skvělé autíčko na ovládání a že ho taky potřebuje. Popřemýšlejte, jestli náhodou není něco, o čem mluví už delší dobu, podívejte se, jestli je pořád mezi dětmi daná hračka oblíbená a šup do obchodu.

3. ZÁJMY

Je vaše dítko zblázněné do dinosaurů nebo naopak miluje skateboard? Zkuste koupit něco do “sbírky” jeho oblíbených věcí. V tomto případě je udělena výjimka a můžete koupit i ponožky. S dinosaury. Jinak to nepřipadá v úvahu, stejně jako spodní prádlo.

No a pokud ani tak nic vymyslíte, zkuste pohledat inspiraci na internetu. Skvělé tipy najdete například zde: Dárek k Vánocům 2017 pro dítě