Teleskopické plošiny

on . Posted in Obecní záležitosti

Nejprve by bylo vhodné si vysvětlit, co vlastně znamená slovo "teleskopický". V jedné konotaci je teleskopické považováno to, co je viditelné pouze dalekohledem, například hvězdy na obloze. Frekventovanější význam je pak pro teleskopické zařízení vnímáno jako "výsuvný" či "zasouvací". Teleskopické plošiny se pak dají přeložit jako vysokozdvižné plošiny. Tyto plošiny mají maximální pracovní výšku až 22 metrů! K čemu se dají využít? Zejména k montážím ve větších výškách jako jsou pouliční osvětlení nebo jakékoliv jiné osvětlení. Pro bezpečnostní účely mají dostatek teleskopických plošin v zásobě Hasiči ČR. Samozřejmě tyto plošiny najdou uplatnění taktéž ve stavebnictví, když není po ruce lešení. Navíc na revitalizaci fasád není možné stavit lešení, které by fasády mohlo poškodit. Největším výrobcem plošin v ČR je firma INREKA!

Kde sportovat

on . Posted in Obecní záležitosti

V současné době se města a obce snaží nabídnout nejen svým obyvatelům, ale také návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Velmi žádaným zázemím pro sporty je víceúčelové hřiště, které nabízí perfektní podmínky pro celou řadu míčových her. Na hřišti si můžete zahrát tenis, kopanou, volejbal, basketbKal, nohejbal a mnoho dalších her. Hřiště uspokojí nejen školáky, kteří si chtějí užít zábavu s míčovými hrami, ale také dospělé, kteří potřebují trénovat.
Firma Gold Return s.r.o. je specializovaná společnost, která se na oblast sportovních hřišť a víceúčelových areálů zaměřuje. Klade důraz na moderní technologie a ke své práci využívá vysoce kvalitní materiály. O realizaci se starají kvalifikovaní odborníci, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti. Víceúčelové hřiště může stát brzy již ve vaší obci.

Zájem o řemeslné obory upadá

on . Posted in Obecní záležitosti

V současné době zájem o studium řemeslných oborů upadá. Lidé preferují velká města, práci v kancelářích a studenti si volí raději maturitní obory než řemeslné. Velmi žádaným řemeslem je ale stále častěji štukatérství. Touto cestou jsou realizovány impozantní budovy v historickém slohu a také moderní budovy.

Komunální technika?

on . Posted in Obecní záležitosti

Mezi komunální techniku patří malotraktory, mulčovače, příkopová ramena, rotavátory, lesní frézy, štěpkovače, sekačky, rozmetadla, valníky, kultivátory nebo pluhy. Kromě toho může komunální technika také sloužit pro letní i zimní úklid komunikací nebo to mohou být úklidové stroje pro firmy a obce – sněhové radlice, sypače, zametače nebo vozidla pro svoz odpadů. Pojem komunální technika je opravdu široký.