4 důvody proč si pořídit bezdrátový rozhlas

on . Posted in Obecní záležitosti

Určitě si každý všiml, že ať už jste v malé obci či ve městě, všude jsou bezdrátové rozhlasy. K poskytování místního rozhlasu už slouží zejména na vesnicích. Ve větších městech slouží zejména jako sirény v případě evakuace při požárech a pod. Víte, proč je rozhlas, zejména jeho bezdrátová verze, stále populární?

Napojení na záchranný systém

Díky dnešním technologiím je možné napojit bezdrátový rozhlas integrovaný na záchranný systém. Jedná se o systém, v rámci kterého dochází ke koordinaci a spolupráci záchranných, bezpečnostních složek a také orgánů státní samosprávy, fyzických a právnických osob.

Vysílat můžete odkudkoliv

Další velkou výhodou bezdrátového rozhlasu je, že je možné vysílat odkudkoliv. Své vysílání můžete klidně vysílat z mobilu a být tak na téměř jakémkoli místě. Samozřejmostí také je možnost vysílat již předem nahranné zprávy. A je také možné si vybrat, které rozhlasy budou vaši zprávu vysílat. Toto je velmi výhodné, pokud chcete o nějaké události, např. o požáru, informovat jen určitou část města. Nemusí to přece vědět všichni, pokud je to neohrožuje.

Odolnost vůči výpadkům proudu

Bezdrátový rozhlas také disponuje velkou odolností vůči výpadkům proudu. To je možné díky dlouhé výdrži baterií, které se zapnou v případě výpadu proudu či povodní.

Dokáže také kontrolovat

S pomocí bezdrátového rozhlasu máte také možnost měřit kvalitu ovzduší v obci, možné je také měřit kvalitu vody, či s jeho pomocí řídit veřejné osvětlení.