Pozor na měření rychlosti!

on . Posted in Auta

Jste řidič? Pokud ano, tak vás dnešní téma zaujme, posvítíme si totiž na měření rychlosti v našich českých luzích a hájích. Podíváme se na jednotlivé metody měření, které používá buď Policie ČR nebo Obecní úřady. Radary jsou stále sofistikovanější, takže s takovým tempem nezbyde řidiči za chvíli nic než prostě tu danou maximální povolenou rychlost dodržovat. V opačném případě bude sankcionován finančním postihem i bodovým.

Nakupujete podle recenzí na internetu? Čtěte!

on . Posted in Auta

Jste fanoušek internetu? Jestli ano, pravděpodobně budete také fanoušek internetových nákupů a různých srovnávačů. Trendem dnešní doby je co největší ulehčení vlastní práce a ušetření volného času, takže postupně se vytrácejí takové návyky, jako například jít do obchodu a koupit si nějakou věc. Kdyby se to týkalo pouze elektroniky, nebylo by se čemu divit, nicméně dnes jsme schopni si na internetu prostřednictvím speciálních služeb objednat i víkendový nákup potravin, což se mi zdá šílené!

Jaký je rozdíl mezi samolepkami na auto, folií a polepy aut?

on . Posted in Auta

Spousta lidí si není jistá tím, jaký je rozdíl mezi autofolií, obtiskem a polepem aut. Proto pro vá máme článek, kde si na konkrétních fotkách ukážeme, co to jsou autofólie, samolepky a polepy aut.

Autofolie

Na fotce níže je vidět autofolie ve zlaté barvě, kterou je potaženo celé auto.

Zlatá Gold samolepka na auto , vel. 152cm x 30m.

Zdroj: krasnesvicky.cz

Samolepka na auto

Zde vidíte ukázku samolepky. Hodí se spíš pro účely informativní - jako dítě v autě, začátečník a další samolepky spíše zábavného charakteru.

Zdroj: miniinthebox.com

 

Polepy aut

Polepy aut se používají nejvíce pro firemní účely jako součást propagace vašeho brandu. Je to jednoduchý způsob, jak reklamou pokrýt celý region své působnosti, protože auto nestojí na jednom místě (že ano :) ).

Carotino 1

Základní rozdělení vrtulníků

on . Posted in Auta

Připravili jsme pro Vás základní informace předtím, než se začnete zajímat o koupi Rc modelů vrtulníků Modely se přadí podle rotorů a podle kanálů na ovládání

JEDNOROTOROVÉ A DVOUROTOROVÉ VRTULNÍKY NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ
Jednorotorové vrtulníky se všeobecně vyznačují nižší stabilitou, takže jsou primárně určeny pro zkušenější piloty. Nemusíte tuto větu však brát jako dogma. Setkali jsme se nesčetněkrát, že jednorotorový RC vrtulník pilotoval začátečník a po krátkém čase se ho naučil bravurně ovládat. Předpokladem je opatrný přístup k pilotování. Velkou výhodou jednorotorových vrtulníků je jejich obratnost a rychlost oproti dvourotorovým vrtulníkům. Málokdy se s jednorotorovým vrtulníkem budete při létání nudit.

3 – KANÁLOVÉ A 4-KANÁLOVÉ VRTULNÍKY NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ
Počet kanálů u rc vrtulníků znamená, kolika funkcemi (směry pohybu) model disponuje.

3 – kanálové vrtulníky jsou určeny především pro začínající modeláře. Ovládání těchto rc vrtulníků je velmi jednoduché. Umožňují pohyb modelu v těchto směrech:

Nahoru/dolů
Dopředu/dozadu
Rotaci okolo osy vpravo/vlevo

4 – kanálové vrtulníky zaujmou hravé piloty, kteří si dokážou vyhrát se složitějším ovládáním. Odměnou za to je větší variabilita letu, přesnější ovládání, výborné letové vlastnosti. Umožňují pohyb modelu v těchto směrech:

Nahoru/dolů
Dopředu/dozadu
Rotaci okolo osy vpravo/vlevo
Let bokem vpravo/vlevo

Jak vybrat vhodné pneumatiky na auto?

on . Posted in Auta

pneumatiky Starmaxx

Pneumatiky jsou jediným spojením automobilu s vozovkou. A to je jeden z hlavních důvodů, proč si nechat na výběru nových pneumatik záležet. Rozhodujícím faktorem by neměla být cena, ale kvalita. Na trhu existuje spousta výrobců pneumatik, například pneumatiky Starmaxx. Ale než se rozhodnete pro konkrétní model, přečtěte si několik základních informací o tom, jak pneumatiky na auto vybrat.

Boty na motorku ochrání před úrazy

on . Posted in Auta

Každý, kdo je správný motorkář, má ve své skříni i několik kousků motorkářského oblečení. Začíná to helmou, bez které se žádný jezdec neobejde a její výběr by se neměl podceňovat. Už mnoha lidem zachránila život. Další m kouskem je bunda. Měla by být z velmi pevného materiálu, stejně jako kalhoty. Na namáhaných místech bývá vyztužená a neprofoukne ani při rychlé jízdě. Kalhoty jsou na tom stejně jako bunda, kolena jsou vyztužená, aby chránila klouby. Poslední, ale neméně důležitou součástí jsou boty na motorku. Bez nich nevyjíždějte na cesty, protože stačí neopatrný pohyb, špatné obutí a katastrofa je na světě. Myslete na sebe i své okolí a nepouštějte se do žádných experimentů.