Ako sa v lete najlepšie schladiť?

on . Posted in Sport a zdraví

Tiež vás už začína unavovať to neustále horúco, ktoré nastáva v letných mesiacoch? A aj keď sa tohtoročné prázdniny nemôžu rovnať niekoľkým predošlým rokom, je veľmi pravdepodobné, že trend z predchádzajúcich rokov bude (možno s malými prestávkami) pokračovať. Preto vám ponúkneme niekoľko spôsobov, ako sa v lete ochladiť.

 

Léčba migrény je poměrně složitá

on . Posted in Sport a zdraví

Umíte rozeznat bolest hlavy od migrény? Pokud si nejste zcela jisti, přečtěte si tento článek, a hned vám to bude jasnější než doposud. Projevy obou "nemocí" jsou podobné, bolí vás hlava a je vám díky tomu nevolno. Nicméně v případě migrény se nejedná o bolest, na kterou zabere Ibalgin. Mnoho lidí se stále mylně domnívá a zaměňuje bolest hlavy za migrénu a opačně.

Trápí Vás bolavá záda? Čtěte!

on . Posted in Sport a zdraví

Bolí vás záda? Nejste vůbec žádnou výjimkou, protože se jedná o opravdu časté téma napříč věkovými skupinami. S bolestmi zad se za svůj život setká 80 % dospělé populace. Tyto obtíže mohou trápit každého a v každém věku, nicméně nejčastěji začínají v dospělosti. Důvodem, proč je problematika zad u dospělých tak zmapovaná je to, že se jedná o nejčastější příčinu pracovní neschopnosti!

Vlastní swim SPA nemusí být snem!

on . Posted in Sport a zdraví

Dnes je velmi moderní slovo SPA, můžeme se s ním setkat prakticky kdekoliv. Málokdo však přesně ví, co to znamená. Pojďme si říct, co to SPA vlastně je. Tento souhrnný název vznikl z latiny "sanus per aquam" a lze pomocí něj zakamuflovat téměř všechny procedury a kúry, které mají, co dočinění s vodou, například minerální, perličkové nebo olejové koupele. Takže právě z tohoto plyne ona popularita slova SPA, které vidíte u každého sebemenšího bazénku nebo hotelové vířivky.

Tradiční čínská medicína! Víte, co to je?

on . Posted in Sport a zdraví

Podzim, respektive jeho chladná část je nekompromisně tady, ráno se setkáváme s mlhami, občas poletuje zmrzlý déšť a na horách sněží. Pro mnoho lidí začíná stresující období, které oslabuje lidské tělo. Při oslabení dostanou šanci klasické nemoci, jako nachlazení, chřipky nebo velmi často migrény. Proč tomu tak je? Slunce se nám ukazuje stále méně a bez jeho paprsků jsou dny tmavé, smutné a chladné. Podobně je na tom i naše mysl. Pomoci by nám mohla tradiční čínská medicína, právě o té bude tento článek.

Bez stravy to nejde ani u cvičení!

on . Posted in Sport a zdraví

Společným jmenovatelem všech druhů cvičení by měla být strava. Ano, správně, ale jaká strava? Na internetu máme možnost nalézt nepřeberné množství diet, rad a nápadů, které by Vám měli zaručit štíhlou linii a dokonalé postavy. Záleží jen na nás, jakou cestou se vydáme, já bych osobně doporučil profesionální přístup.

doplňky stravy