Léčba migrény je poměrně složitá

on . Posted in Sport a zdraví

Umíte rozeznat bolest hlavy od migrény? Pokud si nejste zcela jisti, přečtěte si tento článek, a hned vám to bude jasnější než doposud. Projevy obou "nemocí" jsou podobné, bolí vás hlava a je vám díky tomu nevolno. Nicméně v případě migrény se nejedná o bolest, na kterou zabere Ibalgin. Mnoho lidí se stále mylně domnívá a zaměňuje bolest hlavy za migrénu a opačně.

Tradiční čínská medicína

Migréna

Lékaři hovoří, že se jedná o komplexní neurologické onemocnění s určitými procesy v mozku. Samotná bolest hlavy je pouze příznak! Migréna postihuje obě pohlaví, nelze ani říci, kterou častěji, i když se tvrdí, že ženy k němu mají větší sklon.

Příznaky migrény

Migréna je zmapovaná lékaři a pacienty, kteří vyvodili tyto příznaky, které když se migrenici naučí na sobě rozpoznat, mnohokrát lze projev zastavit.

  1. Prodrom - změna nálady, neklid, nervozitu, podrážděnost
  2. Aura - mihotavé záblesky nebo výpadky části zorného pole.
  3. Ucpaný nos, slzení očí
  4. Časté močení
  5. Žaludeční nevolnost

Prevence migrény

Prevence migrény žádná není! Vědecký průzkum objevil, že migréna je dědičné onemocnění. Pokud nemocní trpí matka, je poloviční pravděpodobnost, že tímto onemocněním bude postižen také potomek. V případě, že si žena našla partnera, který bohužel také trpí migrénami, je téměř jasné, že dítě ji bude mít také.

Léčba migrény

Stejně jako prevence, je léčba velmi obtížná. U každého se onemocnění projevuje jinak, takže by každý migrenik měl mít "zmapované" své onemocnění, případné spouštěče a analgetik, které uleví. Problémem při léčbě tohoto onemocnění je to, že nemá svoji pevně danou šablonu nebo formu, u každého člověka postiženého migrénou má svůj ojedinělý charakteristický průběh. Faktory ovlivňující chováním nemoci jsou:

  • věk prvního ataku,
  • celkový počet ataků,
  • charakter a intenzita bolesti,
  • lokalizace bolesti.

Léčba migrény čínskou medicínou

Tradiční čínská medicína definuje vznik nemoci jako opakované potlačování vzteku v dráze žlučníku, která naplňuje dráhu horkosti. Migréna bývají doprovázené dalšími projevy dysfunkce žlučníku, například v záchvatu bývají trávicí potíže. Často jsou přítomné poruchy spánku v době od první hodiny noční do třetí hodiny noční. Občas se mohou objevit bolesti kyčle a krční páteře.

Léčba probíhá individuální konzultací a nasazením bylinných preparátů dle stavu pacienta. Většinou se však začíná s úpravou jídelníčku a vyloučení mléčné stravy a rychlých cukrů. Pro pacienty je také důležité najít zdroj klidu a snažit se nebýt příliš impulsivní.