Vlastní swim SPA nemusí být snem!

on . Posted in Sport a zdraví

Dnes je velmi moderní slovo SPA, můžeme se s ním setkat prakticky kdekoliv. Málokdo však přesně ví, co to znamená. Pojďme si říct, co to SPA vlastně je. Tento souhrnný název vznikl z latiny "sanus per aquam" a lze pomocí něj zakamuflovat téměř všechny procedury a kúry, které mají, co dočinění s vodou, například minerální, perličkové nebo olejové koupele. Takže právě z tohoto plyne ona popularita slova SPA, které vidíte u každého sebemenšího bazénku nebo hotelové vířivky.

swim spa

Pojďme se ten podrobně podívat na domácí swim SPA, když už vlastně víme, o co jde. Nejčastěji se můžeme setkat s vířivkami, které se v dnešní době těší nadměrné popularitě. Je to především způsobeno jejich masivním rozšířením a snížením pořizovací ceny. Základní vířivou vanu dokážeme pořídit již za pár tisíc korun ve výprodeji nebo akci. Je však důležité pamatovat, že „nejsme tak pohatí, abychom si mohli kupovat zmetky“!

Zmíním tady základního průvodce výběrem obstojné vířivky a swim SPA, který se skládá z několika bodů. Pokud se jimi budete alespoň z části řídit, bude relaxovat včetně vás i vaše peněženka.

1. Kdo ji bude používat?

Základním aspektem je, uvědomit si, kdo vířivku nebo swim SPA bude nejčastěji navštěvovat. Jste-li pár, rodina s dětmi, nebo samotář, budete mít odlišné požadavky. Další důležitou otázkou, kterou byste si měli položit je to, jestli chcete ve vířivce pouze relaxovat nebo hledáte i zábavu.

2. Dejte si pozor na hlučnost provozu!

Pokud nebudete věnovat dostatek pozornosti parametru hlučnosti, uváděného v Db, můžete být nepříjemně překvapeni při odpočinku ve vířivce, když zjistíte, že při provozu vířivka vydává takový zvuk, že ji musíte prostě vypnout. Navíc tento hluk může obtěžovat nejen vás samotné, ale také sousedy.

3. Kolik stojí provoz?

Finance jsou velmi důležitým aspektem výběru jakékoliv věci. Peníze často mohou za to, že se uchýlíme radši k méně kvalitní věci, ale za to s příznivější cenou. Kvalitní vířivky a swim SPA nejsou levnou záležitostí, takže při výběru spíše rozhoduje pořizovací cena než provozní náklady. Málokdo si dá tu práci, aby propočítával provozní náklady, nicméně se může stát, že ona vysněná super akční cenovka skrývá naprostý energetický propadák, který zkrátka nevyplatí ani z jednoho pohledu! Tyto parametry se podílí na energetické náročnosti:

  • Technologie ohřevu,
  • Příkon,
  • Izolace.

4. Záruční a pozáruční servis!

Pokud máte zájem alespoň o trochu kvalitní vířivku nebo swim SPA, vyhněte se u cenovek štítkům „Super akce, Akce, Trhák, Výprodej“! Český trh je přímo zahlcen "kvalitními" vířivkami, často v akci či slevě. U těchto levných vířivek často neznámých výrobců je enormní problém s kvalitou, záručním a pozáručním servisem. Doporučení zní, vybírejte takové výrobce, kteří jsou renomovaní, mají mnohaleté zkušenosti a skvělé reference.

Když se vrátím k poslednímu, tedy čtvrtému bodu průvodce výběrem kvalitní vířivky a swim SPA, mohu vřele doporučit vířivé vany od společnosti Hydropool, které patří ke špičce na českém trhu. Díky společnosti Canadiana, která nabízí záruční a pozáruční servis, už nic nebrání tomu, abyste si jednu z vířivek zakoupili a odpočinuli si ve svém vlastním swim SPA.