Jak vybrat vhodné pneumatiky na auto?

on . Posted in Auta

pneumatiky Starmaxx

Pneumatiky jsou jediným spojením automobilu s vozovkou. A to je jeden z hlavních důvodů, proč si nechat na výběru nových pneumatik záležet. Rozhodujícím faktorem by neměla být cena, ale kvalita. Na trhu existuje spousta výrobců pneumatik, například pneumatiky Starmaxx. Ale než se rozhodnete pro konkrétní model, přečtěte si několik základních informací o tom, jak pneumatiky na auto vybrat.

Pokud vám byl svěřen tento úkol, měli byste se zeptat na několik základních otázek: Kdy budete autem jezdit? Kde budete jezdit? Kolik jste ochotni investovat do nových pneumatik? K výběru nových pneu budete potřebovat velký technický průkaz, ve kterém jsou uvedeny všechny potřebné údaje.

Jaké údaje vás budou zajímat?

Mezi základní údaje, které potřebujete znát, patří šířka, profil a průměr pneumatiky. Šířka pneu se uvádí v milimetrech, profil je výška bočnice a průměr je průměr ráfku, který je uváděn v palcích. Další vlastnosti jsou nosnostní index a rychlostní index. A v neposlední řadě byste neměli podceňovat označení DOT, kód výrobce, typ dezénu, hloubku dezénu a spoustu dalších.

Zimní a letní pneumatiky Starmaxx

Pneumatiky na trhu se dají rozdělit na tři základní kategorie – zimní, letní a celoroční. Třetí skupinu pneumatik odborníci nedoporučují. Tyto pneumatiky totiž nejsou schopny nabídnout takové podmínky jak letní pneumatiky v létě a zimní pneumatiky v zimě. Celoroční pneumatiky jsou vhodné spíše pro sváteční řidiče, kteří se svým autem nejezdí daleko a často.

Najděte si i vy vhodné pneumatiky, se kterými budete spokojeni. Najděte kompromis mezi cenou a kvalitou.