Základní rozdělení vrtulníků

on . Posted in Auta

Připravili jsme pro Vás základní informace předtím, než se začnete zajímat o koupi Rc modelů vrtulníků Modely se přadí podle rotorů a podle kanálů na ovládání

JEDNOROTOROVÉ A DVOUROTOROVÉ VRTULNÍKY NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ
Jednorotorové vrtulníky se všeobecně vyznačují nižší stabilitou, takže jsou primárně určeny pro zkušenější piloty. Nemusíte tuto větu však brát jako dogma. Setkali jsme se nesčetněkrát, že jednorotorový RC vrtulník pilotoval začátečník a po krátkém čase se ho naučil bravurně ovládat. Předpokladem je opatrný přístup k pilotování. Velkou výhodou jednorotorových vrtulníků je jejich obratnost a rychlost oproti dvourotorovým vrtulníkům. Málokdy se s jednorotorovým vrtulníkem budete při létání nudit.

3 – KANÁLOVÉ A 4-KANÁLOVÉ VRTULNÍKY NA DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ
Počet kanálů u rc vrtulníků znamená, kolika funkcemi (směry pohybu) model disponuje.

3 – kanálové vrtulníky jsou určeny především pro začínající modeláře. Ovládání těchto rc vrtulníků je velmi jednoduché. Umožňují pohyb modelu v těchto směrech:

Nahoru/dolů
Dopředu/dozadu
Rotaci okolo osy vpravo/vlevo

4 – kanálové vrtulníky zaujmou hravé piloty, kteří si dokážou vyhrát se složitějším ovládáním. Odměnou za to je větší variabilita letu, přesnější ovládání, výborné letové vlastnosti. Umožňují pohyb modelu v těchto směrech:

Nahoru/dolů
Dopředu/dozadu
Rotaci okolo osy vpravo/vlevo
Let bokem vpravo/vlevo