Nebankovní hypotéka jako druhá možnost

on . Posted in Finance

Nečekaně se vám rozroste rodina a máte před sebou velké dilema v podobě rozhodnutí investice do nového bydlení a jediným způsobem, jak toho dosáhnout je financovat náklady formou hypotéky? V pořádku, vždyť to dnes takto dělá každý. Akorát ne každý ví, jak si počínat, pokud hypotéka ale byla v bance zamítnuta z důvodu záznamu v bankovním registru dlužníků nebo nedostačujícímu příjmu.

Pořád to ale není konec světa, nezoufejte.

Je zde ještě jedna možnost - nebankovní hypotéka. Opravdu ne všechny nebankovní společnosti mají nekalé úmysly. Stačí být obezřetný a dobře číst podmínky smlouvy. Nebankovní hypotéku vám nabídnou i v případě, že máte záznam v registru dlužníků. Na druhou stranu však nemůžete počítat s takovými úroky a podmínkami, co vám nabídnou jako nejlepší možnost v bance.

Účetní jako chytrá investice

on . Posted in Finance

Vyplnit své daňové přiznání se rovná projít do 5. kola soutěže Faktor strachu. O to složitější to je, když si své účetnictví nevede pilně jako včelka, ale spíše z donucení kvůli možné kontrole. Jestliže na vás tyto dva body sedí a jste ze zlínského kraje, bude pro vás nejlehčí najít si dobrou účetní ve Zlíně. Když přepočítáte svůj čas na peníze, kdy jste se mohli věnovat naprosto odlišným věcem k rozvoji svého podnikání a přičtete nekonečný stres, který ústí často i v osobní a zdravotní problémy, je najmutí účetní opravdu chytrou investicí, která se vyplatí i finančně. Nebo zatněte zuby a začněte na své daňové evidenci každodenně pracovat!

Brány? Pojezdové!

on . Posted in Firmy

Většina starších bran patří k otočným křídlovým, s nimiž většinou manipulujeme ručně. Křídlová brána pro své otevření vyžaduje mnoho místa, a to buď vně, nebo uvnitř pozemku, případně kombinovaně. Záleží na tom, pro jaký směr otevírání jsme se rozhodli. Máme-li na pozemku před a za branou málo místa, zvolíme pojezdovou bránu. Je ale náročná na prostor na boční straně vjezdu. Navíc v některých případech přejíždíme automobilem přes kolejnici, po které se brána posouvá. Posuvné brány rozdělujeme na pojezdové a samonosné. Co nabízejí? Pojezdová brána jezdí bočně na kolečkách po kolejnici instalované do předem připraveného betonového základu. Nevýhodou této brány je, že jezdí po kolečku, vyžaduje spodní vodicí kolejnici instalovanou do připraveného betonového základu a tím i rovný terén. V případě zachycení nečistot, zejména z pneumatik projíždějícího auta (listí, bláto, sníh), brána nejezdí.

Prodej investičního zlata v letošním roce výrazně vzrostl

on . Posted in Finance

prodej investicniho zlata

Lídrovi tuzemského trhu s drahými kovy, společnosti Golden Gate CZ, se letos výrazně zvýšily zisky z prodeje. V porovnání s loňským rokem dokonce trojnásobně a výsledky z prvních tří čtvrtletí tohoto roku ukazují překročení magické hranice 1 miliardy Kč. Zvýšení prodeje investičního zlata podle expertů způsobily jeho nízké ceny a příznivé úrokové sazby.

Trendem posledních let je zvyšující se zájem o nákup drahých kovů, které jsou svou podstatou ideální investicí pro stále více lidí. A není divu, že největší částky společnosti utržili na prodeji investičního zlata. To se pro Čechy stalo běžným produktem, navíc známějším a populárnějším než třeba stříbro či platina.

Současné výsledky navíc nemusí být nikterak výjimečné. Odborníci se shodují, že zájem o koupi investičního zlata nadále poroste, a dá se očekávat, že následující roky mohou ten letošní dokonce překonat.

Hydraulika odborně

on . Posted in Firmy

Hydraulika je technická nauka, která se zabývá aplikací zákonů mechaniky tekutin při řešení praktických úkolů tečení kapalin a plynů. Zákony mechaniky tekutin užívá v co nejjednodušší formě a doplňuje je praktickými experimentálně zjištěnými poznatky nezbytnými pro řešení konkrétních úloh. Výsledky hydraulických výzkumů se před jejich aplikacemi prověřují a upřesňují důkladnými laboratorními a provozními zkouškami. V hydraulice se zkoumá proudění kapalin a plynů. Vycházíme přitom z Bernoulliovy rovnice a rovnice kontinuity. Uvažujeme je obvykle v nejjednodušších tvarech a jako rovnice platné pro průměrné hodnoty v jednotlivých průřezech trubice či koryta. Plyny uvažujeme jen do takových tlaků, kde můžeme změny jejich hustoty při proudění zanedbat a užívat Bernoulliovu rovnici v tvaru a rovnici kontinuity v tvaru.
Zdroj: mff.cuni.cz