Široký sortiment sportovních povrchů

on . Posted in Sport a zdraví

Pokud se rozhodneme zrealizovat sportovní hřiště u hotelového komplexu, penzionu, rodinného domu, nebo ve své obci stojíme před otázkou, jaký druh sportovního povrchu použijeme, máme na výběr hned několik typů.

sportovní povrchy

Druhy sportovních povrchů:

  • Tartan
  • Umělá tráva
  • Asfalt

Každý z povrchů má své výhody, ale taky nevýhody, poďme se spíše podívat, jaké nepříjemnosti nás čekají do budoucna při pořízení jednotlivých druhů povrchů.

Tartan - U sportovišť, která byla v minulých letech vybudována technologií kontinuální pokládky válcovaných gumogranulátových směsí, dochází v období kolem pěti až osmi let od realizace k postupnému uvolňování gumové drti, ztrátě barevnosti nebo ke vzniku trhlin v ploše sportoviště.

Umělá tráva - Při nedodržení pravidelných intervalů údržby dochází k vytracení pískové směsi, která pomáhá odvádět z trávníku vodu a tím se stává trávník kluzký a nebezpečný pro okolí.

Asfalt - Pokud známe asfalt z pozemních komunikací, na svém sportoviští můžeme po pár letech a nepříznivým povětrnostním podmíkách čekat podobné chování, takže můžeme objevovat všemožné výtluky, praskliny a odlupování jednotlivých vrstev asfaltového povrchu.

Společnost Goldreturn nabízí komplexní služby od realizace až po pravidelnou údržbu všech druhů sportovních povrchů.