Jak fungují odsávací stěny

on . Posted in Průmysl

Výběr odsávací stěny se může zdát obtížný vzhledem k široké nabídce na trhu. Lakovací kabina je obvykle vyrobena jako samonosná konstrukce panelů izolovaných z různých materiálů. Jako izolační materiál používají výrobci panelů: polystyren, pěnový polyuretan, standardní minerální vlnu a lisovanou minerální vlnu.

exhaust-system-2464448 1

 

 


Jak vybrat lakovací stěnu


Nabídka lakovacích stěn se vyznačuje širokou škálou řešení. V závislosti na rozměrech natřených prvků můžete vybírat z několika typů stěn, případně si můžete nechat vyhotovit řešení přesně na míru vašim potřebám.

Proč si vybrat odsávací stěny? V prvé řadě je potřeba myslet na svou bezpečnost nebo bezpečnost svých zaměstnanců.

  • Přizpůsobení individuálním potřebám
  • Bezpečnost a čistota výroby
  • Vysoká kvalita nanášených nátěrů


Odsávací stěny se pak dělí na:

  1. lakovací stěny - extraktory, které nasávají vzduch vodorovně
  2. podlahové podložky - umístěné v podlaze stříkací kabiny, nasávající vzduch dolů
  3. smíšené systémy - skládající se jak z nástěnné extrakce (nátěrové stěny), tak z extrakce podlahy

Odsávací stěny zvýší vaši bezpečnost


Samotné lakovací stěny by měly být také rozděleny do dvou skupin kvůli filtračnímu médiu, tj. suché a mokré stěny. Účinné odsávací stěny musí plnit svou základní funkci, tj. shromažďovat vzduch v oblasti lakování. Pokud má zeď špatný výkon, pak se prach ze stříkací pistole nebude dostatečně shromažďovat a koncentrace rozpouštědel v lakovně se zvýší. Oba tyto jevy nejen kazí kvalitu nátěrů, vystavují lakýrníka kontaktu se škodlivými látkami, ale především představují riziko výbuchu v lakovně.

Prach a organická rozpouštědla z lakování se usazují se v lakovně. Prach znovu vstoupí do dalších malovaných detailů a způsobuje vážné poškození barev v dekorativních povlacích. Pak je třeba znovu brousit, provést další lakování a sušení prvků. Odpad materiálu, energie nebo práce jsou jen přímé náklady. Nejviditelnější pro majitele závodu jsou náklady na ztracený čas a nespokojený zákazník, jehož dodací lhůta je delší, což obvykle vede ke snížení zisku. Proto je potřeba vybírat skutečně kvalitní a funkční odsávací stěny, například od dodavatele Spolmont.