Digitální tiskárna a její využití v praxi

on . Posted in Firemní záležitosti

Digitální tiskárna

Stále populárnější je v oblasti tisku digitální tiskárna. Jedná se o nízkonákladový tisk, který se pyšní řadou výhod – rychlost a optimální cena. Digitální tiskárna se používá v případě, že kancelářská tiskárna již není dostačující a ofsetová tiskárna je příliš nákladná na tisk. Pojďme se podívat na moderní digitální tisk podrobněji.

Digitální tiskárny jsou vhodné pro tisk malých sérií. K dostání jsou jednoduché tiskárny, ale také digitální tiskárny na profesionální úrovni, jejichž pořizovací cena se pohybuje i v řádech několika milionů korun. Digitální tiskárna využívá barevného modelu CMYK a používá k tisku práškový toner.

Digitální tiskárna nepotřebuje předtiskovou přípravu

V porovnání s ofsetovou tiskárnou nepotřebuje digitální tiskárna předtiskovou přípravu, přípravu stroje na spouštění, ani přípravu tiskových desek. Dnes má digitální tisk uplatnění hlavně při tisku knih s věnováním, výročních zpráv a podobně. Používá se také při tisku dopisů, manuálů k výrobkům a k mnoha dalším. Díky nízkým nákladům je možné ušetřit sta tisíce až několik milion korun ročně.

Kvalita digitálního tisku

U tisku je jedním z hlavních faktorů kvalita. Pokud bychom měli digitální tisk porovnat s ofsetovou technologií, digitální tisk má nižší kvalitu. Ale technologie postupují neustále kupředu a kvalita se stále více a více zlepšuje. Nedoporučuje se však na tisknutí fotografií na lesklý papír, to je lepší volbou ofsetová technologie.

Digitální tiskárna vám bude nadmíru vyhovovat. A můžete touto cestou ušetřit nemalé peněžní prostředky.