Účetní jako chytrá investice

on . Posted in Finance

Vyplnit své daňové přiznání se rovná projít do 5. kola soutěže Faktor strachu. O to složitější to je, když si své účetnictví nevede pilně jako včelka, ale spíše z donucení kvůli možné kontrole. Jestliže na vás tyto dva body sedí a jste ze zlínského kraje, bude pro vás nejlehčí najít si dobrou účetní ve Zlíně. Když přepočítáte svůj čas na peníze, kdy jste se mohli věnovat naprosto odlišným věcem k rozvoji svého podnikání a přičtete nekonečný stres, který ústí často i v osobní a zdravotní problémy, je najmutí účetní opravdu chytrou investicí, která se vyplatí i finančně. Nebo zatněte zuby a začněte na své daňové evidenci každodenně pracovat!

Prodej investičního zlata v letošním roce výrazně vzrostl

on . Posted in Finance

prodej investicniho zlata

Lídrovi tuzemského trhu s drahými kovy, společnosti Golden Gate CZ, se letos výrazně zvýšily zisky z prodeje. V porovnání s loňským rokem dokonce trojnásobně a výsledky z prvních tří čtvrtletí tohoto roku ukazují překročení magické hranice 1 miliardy Kč. Zvýšení prodeje investičního zlata podle expertů způsobily jeho nízké ceny a příznivé úrokové sazby.

Trendem posledních let je zvyšující se zájem o nákup drahých kovů, které jsou svou podstatou ideální investicí pro stále více lidí. A není divu, že největší částky společnosti utržili na prodeji investičního zlata. To se pro Čechy stalo běžným produktem, navíc známějším a populárnějším než třeba stříbro či platina.

Současné výsledky navíc nemusí být nikterak výjimečné. Odborníci se shodují, že zájem o koupi investičního zlata nadále poroste, a dá se očekávat, že následující roky mohou ten letošní dokonce překonat.

Oceňování nemovitých věcí a evidence nemovitých věcí

on . Posted in Finance

Ve většině zemí existuje funkce znalce ceny exekuce nemovitostí. Znalec může oceňovat nemovitou věc:
dle právních předpisů, kdy odhadní cena nemusí v tomto případě vůbec odpovídat ceně tržní (tento postup je použit např. v České republice)
na základě minulých prodejů obdobných nemovitostí v dané lokalitě. Odhadní cena by měla odpovídat ceně tržní (tento postup je použit např. ve Velké Británii a USA).
V některých zemích existují oficiální databáze cen prodaných nemovitostí (např. ve Velké Británii). V USA existuje pro každou oblast tzv. MLS databáze, ve které jsou shromážděny aktuální nabídky i minulé prodeje. Ve většině zemí světa ovšem takové databáze neexistují a tržní cenu nejsnáze určí dle svých zkušeností realitní makléř.
Nemovité věci jsou v České republice evidovány v katastru nemovitostí, jehož provoz zajišťuje Český úřad zeměměřičský a katastrální. Katastr nemovitostí je veřejným seznamem a údaje v něm zapsané jsou považovány za správné - v souladu se skutečným stavem (princip materiální publicity). Veškeré změny právních vztahů k nemovitým věcem (převod vlastnictví, věcná břemena, zástavní práva, exekuční nařízení) je nutné vždy předkládat příslušnému katastrálnímu úřadu, který provede řízení o změně.

Exekuce nemovitostí

on . Posted in Finance

Hypotéka je nejčastějším způsobem, jak lidé financují své vlastní bydlení. Jedná se o dlouhodobý úvěr, který je zajištění zástavním právem k nemovitosti. Pokud jste si ale sjednali nevýhodnou hypotéku, kterou nyní nestíháte splácet, hrozí vám exekuce nemovitostí.

Nebankovní půjčky Zlín

on . Posted in Finance

Finanční trh se dnes rozděluje na bankovní a nebankovní sektor. Pokud půjdete žádat o půjčku do banky, musíte být připraveni na zdlouhavé vyřízení a časově náročné papírování. Z tohoto důvodu se spousta lidí obrací právě na nebankovní půjčky Zlín, které jsou charakteristické rychlým a snadným vyřízením. Nepotřebujete dokládat příliš mnoho potvrzení, protože nebankovní společnosti kladou důraz hlavně na rychlost. Nic neprodlužují.

Exekuce nemovitostí Brno

on . Posted in Finance

Každý z nás má občas finanční problémy, ale někdo tyto problémy řeší půjčkami. Pak půjčku splácí další půjčkou a dostává se do kolotoče dluhů, ze kterého se jen těžko dostává. V horších případech dochází na exekuce nemovitostí Brno. Jestliže chcete řešit své problémy s penězi, obraťte se na Hypodomus.cz, který vám nabízí krátkodobý úvěr, jenž je určen k rychlému vyplacení exekuce, dražeb a také nevýhodných zástav.