Proč zvolit PPR trubky

on . Posted in Dům a zahrada

Kdyby se vás někdo zeptal, jestli je lepší pořídit potrubí z plastu, nebo z kovu, tak si nejspíš zaklepete a na čelo a řeknete, že jasně že z kovu. Kovové trubky jsou v současností tím prvním, co se člověku vybaví, když se řekne vodovodní potrubí. Kdo z vás ale věděl, že nejpoužívanějším typem potrubí je zrovna polypropylen? Jaké výhody má PPR materiál oproti kovu?

PPR trubky 

1. Je ekologické - Kombinace slov plast a ekologie se na první pohled může zdát docela zvláštní. PPR potrubí je zcela recyklovatelné a šetří tak životní prostředí. 

2. Dlouho vydrží - Životnímu prostředí pomůže také opravdu dlouhá životnost polypropylonového potrubí. Trubky vydrží až 50 let, takže na nějakou dobu nebude ani co recyklovat. :) 

3. Je velmi odolné - Při normálním provozu a příznivých podmínkách jsou PPR trubky opravdu odolné. Je ale důležité je zbytečně nepřetěžovat a respektovat jejich limity. Potrubí se nelíbí velké mrazy, ani obrovská vedra. Výkyvy teplot totiž narušují jejich strukturu roztahováním a smršťováním, což životnost časem snižuje. 

4. Nezatěžuje - Polypropylen je stejně jako většina plastů velmi lehký. Narozdíl od těžkých kovových trubek neklade tak vysoký nápor na zdi budov a pomáhá je tak šetřit. 

5. Je snadné na instalaci - Klasickým způsobem spojovaní trubek je nahřívání a následné spojení a fixace. Oproti kovovému potrubí je tak celková manipulace s potrubím mnohem jednodušší a rychlejší. Polypropylen také umožňuje obrovské množství způsobů kombinací jednotlivých trubek pomocí mnoha různých průměrů a velkým výběrem tvarovek. 

Mezi další výhody, které PPR nabízí, je nízká cena a zdravotní nezávadnost. Polypropylen totiž nekoroduje a nehrozí únik rzi do přivodu vody.

 

 Pokud nevíte, co si koupit, zvažte investici do rekuperace vzduchu.