Jed na krysy

on . Posted in Průmysl

Jed na krysy je obvykle konečným řešením používaným těmi, kteří byli odhodláni zbavit se těchto škůdců, když všechny ostatní metody již selhaly. Divoké krysy vydávají hluk, jsou agresivní a nesou mnoho nemocí. Jejich ostré zuby ničí vybavení a zásoby ze spíže zmizí závratnou rychlostí.

Související obrázek

 

 

 

Přitahováni jsou snadno dostupným jídlem loví hlavně v oblasti velkých skupin lidí. Cítí zásoby ve sklepě a usazují se v nich, stejně jako u kontejnerů a ve stokách. Pokud neexistují neinvazivní metody, jak odradit vetřelce - ultrazvuk, spreje nebo pasti a kolonie roste, jed se považuje za účinné řešení.


Účinný jed na krysy


Krysy jsou velmi inteligentní a mazaná zvířata svým způsobem. Když se vydají na nové místo krmení, „pošlou“ nejslabšího člena stáda k prozkoumání. Pokud zemře, zbytek okamžitě zmizí. Pokud se však po pozorování nic nestane, zbytek stáda sleduje jeho stopu.


Z tohoto důvodu se jed časem šíří - pokud krysa okamžitě zemře, zbytek stáda by se přesunul někam jinam. Jed v granulích rozptýlených v blízkosti zdrojů potravy není hmatatelný ani chutí, ani zápachem. Jed na krysy funguje tak, že se postupně otráví zevnitř.


Výhodou použití jedu je efektivní zbavení se mnoha jedinců v krátkém čase. Existují však morální problémy - zvířata umírají i několik dní v nepředstavitelném utrpení. Putující, oslabující krysa každou hodinu může také vstoupit na těžko přístupné místo, ocitnout se v koutě, ve větrací šachtě, mezi věcmi a umřít tam. Nalezení těla bude obtížné a zápach rozpadajících se mrtvol bude stále intenzivnější.


Dalším nebezpečí je možnost konzumace jedu domácími mazlíčky i dětmi. Pasti jsou alternativním řešením - krysa chycená v pasti obvykle umírá okamžitě, aniž by se unavila, a vždy si můžete být jisti, že najdete tělo. V případě, že otrávenou krysu sní kočka či jiné divoké zvíře, také se otráví a zemře.