Střešní vazníky

on . Posted in Dům a zahrada

Zatímco dříve se vedle vázaných krovů využívaly především vazníky sbíjené (vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků), dnes je do značné míry vytlačily vazníky styčníkové. Sbíjené vazníky jsou nicméně stále výhodné u půdorysů s menším rozpětím, přibližně do 12 m.
V současné době je tedy spolu s vázanými krovy nejpoužívanější střešní konstrukcí systém nosníků lisovaných ocelovými styčníkovými deskami s prolisovanými trny, známý pod pojmem „Gang-Nail“. Jedná se o fošnové přířezy různých tlouštěk a délky 240 cm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Spoje jsou oproti sbíjeným styčníkům únosnější a méně poddajné. Velkým plusem styčníkových vazníků je, že je lze použít téměř na jakýkoli půdorys, pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30 m.
K hlavním výhodám vazníků patří:
Zastřešení téměř jakéhokoli půdorysu (střešní konstrukce libovolných tvarů, rozpony až 30 m).
Široké využití v praxi – např. střešní a stropní vazníky, nosné rámy dřevostaveb, bednící prvky pro betonářský průmysl.
Až 40 procentní úspora dřeva, nízká hmotnost, rychlejší montáž a výrazně nižší cena než u klasického krovu.
Jak už jsme zmínili výše, střešní vazníky se hodí v první řadě všude tam, kde neplánujete využití půdních prostor. Kromě rodinných a bytových domů je najdete na nejrůznějších halových objektech, skladech, supermarketech, přístřešcích. Nesmíme ale zapomenout ani na možnost nástavby na panelové domy či zastřešení stávajících plochých střech.

Proč rekonstruovat koupelnu?

on . Posted in Dům a zahrada

Koupelny Brno

Staré a nezrekonstruované byty mají jeden hlavní problém – umakartové jádro. To nesplňuje podmínky na dnešní moderní bydlení, a proto se spousta lidí rozhoduje pro rekonstrukci. Pokud chcete rekonstruovat koupelny Brno či celé bytové jádro, potom si najděte kvalifikovanou společnost, která má v tomto oboru bohaté zkušenosti.

I kvalitní čistící prostředky mohou být levné

on . Posted in Dům a zahrada

Čistící prostředky

Určitě jste již slyšeli o tom, že někdy je méně více. Toto pravidlo platí u mnoha oblastí a čistící prostředky nejsou výjimkou. Čistící prostředky jsou dnes poměrně drahé, a proto se nevyplácí jimi plýtvat. Pokud koupíte kvalitní produkty, potom nejenže ušetříte, ale také perfektně očistíte svou domácnost. Jak vybrat vhodné prostředky, které budou sloužit svému účelu?

Teraristika

on . Posted in Dům a zahrada

Teraristika je chovatelský obor zabývající se chovem obojživelníků, plazů a bezobratlých. Výhodou pro chovatele je nesporně to, že zvířata chovaná v teráriích nezpůsobují alergické reakce, jak je tomu u zvířat se srstí či peřím. V teráriích můžete chovat například pavouky, štíry, hady nebo želvy. Pokud se chcete věnovat teraristice, pro začátek je nejdůležitější vybrat to správné terárium.

Víte, jaké akvárium je pro rybičky nejlepší?

on . Posted in Dům a zahrada

Rozhodli jste se, že svůj interiér rozzáříte? Chcete obohatit společenskou místnost akváriem s akvarijními rybičkami? Jestliže jste začínajícím akvaristou, neměli byste výběr akvária rozhodně uspěchat. Na první pohled se zdá, že výběrem akvárií nemůžete nic zkazit, ale jste na omylu. Jestliže koupíte příliš malé akvárium, nemůžete mít velké množství rybiček, což by byla určitě škoda.

Existuje spousta specializovaných obchodů, která má ve svém portfoliu produktů celou řadu akvárií. Designem se lidem nejvíce líbí kulaté akvárium, které však odborníci nedoporučují kvůli malé ploše pro rybičky. Chcete-li akvarijním rybičkám nabídnout pevné zázemí a dokonalý domov, nebojte se zvolit větší akvárium, do kterého dáte vše potřebné, jako jsou filtry, čističe vody a podobně.