Kavárny Zlín: Netradiční počin Bajkavárna

on . Posted in Cestování

Jen málokdo dokáže odolat vůni a chuti opravdu kvalitní kávy a taky platí, že jen opravdový fajnšmekr má kvalitní vybavení v podobě mlýnku a kávovaru doma. Většina z nás chodí za dobrou kávou do kaváren, kde si chtějí nerušeně vychutnat své espresso. Bohužel existují kavárna a Kavárny s velkým K. Tento článek se věnuje tomu, jak poznat kvalitní kavárnu anebo tu, ve které se okamžitě otočit a utéct.

kavárny zlín

Jak poznat kvalitní kavárnu?

Na internetu jsem pročetl pár článku, které sepsali špičkový baristé a sestavil jsem několik málo bodů, které by vám měly pomoct s výběrem kavárny, kde si na kávě skutečně pochutnáte.

1. Ihned po příchodu do kavárny bychom se měli dívat po kávovaru, respektive po mlýnku kávy, spatříme-li objemný zásobník, ve kterém je káva namleta dopředu, raději navštivte jinou kavárnu, pravděpodobně totiž dostanete kávu bez chuti, protože časem ztrácí svou chuť a vůni.

2. Dalším varovným ukazatelem kondice kavárny je tryska, pomocí které se šlehá mléko. Za každých okolností by měla být čistá, v opačném případě dochází k ulpívání mléka, které se může zkazit, a to bychom mít ve své kávě opravdu nechtěli.

3. Už pouhé dvě minuty stačí, aby připravená káva ztratila svou chuť a vůni. Tímto se dostáváme k dalšímu z našich bodů, kdy vybíráme kvalitní kavárnu. Připravuje-li barista vaši kávu a čeká na servis, který ji odnese, tento čas by neměl přesáhnout dvě minuty, protože potom je káva podstatně méně kvalitní.

4. Posledním, tedy čtvrtým bodem našeho rychlého průvodce kvalitní kavárnou je přístup samotného baristy k přípravě kávy. Pokud stlačí tlačítko na kávovaru a věnuje se něčemu jinému, pravděpodobně "netrefí" pravý okamžik, kdy je káva dokonalá. Malinkým bonusem je také styl, kterým drží šálek kávy, někdy můžete vidět, že barista ignoruje ouško, což je alarmující znamení k rychlému útěku.

Kavárna s cyklistickou prodejnou

Nyní máte potřebné znalosti k tomu, abyste rychle dokázali ohodnotit danou kavárnu, kde si chcete vychutnat svůj šálek kávy. Hledáte-li kavárnu ve Zlíně, doporučím vám kavárnu BAJKAVÁRNA, kde si můžete zajít jak na kávu, tak pro cyklo doplňky, jste-li vášnivým cyklistou. Ale i pokud dojedete na elektrické koloběžce, tak vám hlavu určitě neutrhnou.